Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám!

26. února 2018 - Zdroj: PMP EXCLUSIVE

Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám!

Když se v našich končinách objeví špičky vinařského cechu z oblasti Champagne, vždycky to vzbudí u příznivců vinného moku zaslouženou pozornost. Většina francouzských vinařů se sjela především kvůli nultému ročníku festivalu La Bouteille de Champagne 2018, který se konal v sobotu 24.2. v Nostickém paláci na Maltézském náměstí v Praze. Tři významní vinaři však do Prahy zavítali na pozvání společnosti PMP EXCLUSIVE a již v pátek měli někteří možnost jejich vína ochutnat během degustační večeře ve vyhlášené restauraci v centru Prahy.

Protože majitelé PMP jsou známí hudebníci Petr Pečený, alias Doctor PP a Tomáš Magor Doležal /kapelník skupiny Tři sestry/, na sobotním festivalu nechyběly ani celebrity z řad přátel těchto pánů. Ivan Vodochodský si pochvaloval velký výběr vín, rozmanitost ocenil i Richard Tesařík nebo Ondřej Hejma. „Jedno lepší než druhé, třetí nebo další“, rozšafně ohodnotil Richard Tesařík po otázce, které z vín mu chutnalo nejvíce. A Hejma s Vodochodským souhlasně přikyvovali. Jedinou ženou v této skupince byla Dáda Patrasová, která ocenila nejen chuť, ale také vůni prezentovaných šampaňských. Kromě koštování skvělých šampaňských vín se všichni výborně bavili historkami ze společného působení v muzikálových přestaveních i z rockerského života. Shodli se také na tom, že obdobný mejdánek co nejdříve zopakují. Nejbližší příležitost budou mít 8. března na křtu nového CD Doctora PP s názvem „Levák“, na který je Petr Pečený samozřejmě neopomněl pozvat.

Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám, foto PMP EXCLUSIVE

Krátce o špičkových francouzských vinařích, které pozvala společnost PMP EXCLUSIVE

Georges Laval

Champagne Georges Laval patří mezi unikátní malé domy oblasti Champagne. Sídlí v malé vesnici Cumieres, nedaleko od města Epernay. Vlastní cca 3 ha vinic přímo v okolí této vesnice s označením 1er Cru, kde celková roční produkce nikdy nepřesáhne 10.000 láhví. Vincent Laval je prezident asociace Bulles Bio a patří mezi velmi uznávané vinaře současného dění v oblasti Champagne. Naleznete ho na speciálních degustacích jako je Terres et Vins de Champagne nebo Bulles Bio, které se každoročně pořádají v centru oblasti Champagne, v městě Remeši.

Všechna vína jsou vinifikována na burgundských sudech typu barrique (228 litrů), všechna z nich následně nikdy neobsahují liquer de dosage, tedy spadají do kategorie zbytkového cukru brut nature.

Benoît et Valerie Lahaye

Rodina Lahaye sídlí ve slavné vesnici Bouzy v subregionu Montagne de Reims. Vyrábí vína již od třicátých let minulého století. Vinařství vlastní 4,5 hektaru vinic (průměrného stáří 25 – 30 let) situovaných v Bouzy, Ambonnay a Tauxières, které jsou osázené výhradně odrůdou Pinot Noir. Roku 2003 se Benoît Lahaye rozhodl konvertovat všechny své vinice na « Organic Agriculture ». Ty byly roku 2007 certifikovány značkou ECOCERT, jednou z největších certifikačních organizací na světě zaměřující se na organické zemědělské produkty. Od počátku roku 2008 nastala další změna a vinařství začíná pracovat biodynamicky. Vinice jsou orány výhradně koňmi a osly, pro boj s nákazami révy Benoît Lahaye používá bylinné infuze, fermentované extrakty z rostlin a esenciální oleje.

Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám, foto PMP EXCLUSIVE

Pro tohoto výjimečného vinaře je zcela příznačné, že všechna produkovaná vína spadají do kategorie Extra-Brut nebo Brut nature. Přes 90% vín se vinifikuje v malých dubových sudech, z nichž cca 1/3 pochází ze slavného vinařství Château d´Yquem v Sauternes. Benoît Lahaye je dokonce zapsán na listině čekatelů, která umožňuje nákup použitých sudů z Domaine de la Romanée Conti. První sérii sudů z tohoto legendárního vinařství zakoupí již pro ročník 2014!

Benoît Dehu

Vinařství Benoit Déhu je malým vinařským domem, který obhospodařuje necelé 3 ha vlastních vinohradů. Filosofie vinařství je založena na principech biodynamického hospodaření a jejich vína pak odráží v plné míře terroir jednotlivých poloh, na kterých se urodila.

Roční produkce čítá pouze něco kolem 5-ti tisíc láhví, které zrají po dlouhý čas na kvasnicích, aby byly posléze ručně degoržovány, doplněny expedičním likérem a připraveny po dalším cca ročním odpočinutí k distribuci. Roční alokace pro Českou republiku čítá cca 60 láhví. Šampaňská vína pana Déhu patří mezi skvosty vyzrálých a přitom noblesně svěžích vín této královské kategorie a potěší a snad i nadchnou nejednoho milovníka tohoto nápoje.

Francouzští mistři champagne

Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám, foto PMP EXCLUSIVE.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum