Muzeum másla

Čtvrtý výlet nás nasměruje do středních Čech, kousek nad Prahu. Celý název muzea zní: Malé máslovické muzeum másla. Muzeum má Interaktivní expozici, která nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinilá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet. Muzeum vzniklo v roce 1997 z iniciativy ing. Vladimíry Sýkorové díky pochopení obecního zastupitelstva na náklad obce s finančním přispěním nadace Open Society Fund Praha 

a vládního Programu obnovy venkova a za odborné i materiální pomoci Zemědělského muzea, zámek Kačina, Klubu sběratelů kuriozit a dalších muzeí. Za tuto poměrně krátkou dobu nejenže přivítalo a potěšilo nemalé množství tuzemských i zahraničních návštěvníků, ale získalo i několikeré uznání odborné a laické veřejnosti.

Otevírací doba: Celoročně (kromě února) sobota a neděle 10-12, 13-16 hod. Ve všední den pouze po předběžné objednávce (min.10 osob).

Vstupné: 20kč, snížené 15kč (duchodci a studenti) a 10kč děti (5-15 let), děti do 5 let zdarma, rodinné vstupné (2+2) 50kč.

Máslovice, Pražská 3, 250 69  Vodochody, tel.: 603 431 148, ing. V. Sýkorová

Spojení: autobusem, vlakem, autem, na kole, pěšky, na lodi.

www.maslovice.cz

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum